Formularz kontaktowy:

 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Wpisz tekst z obrazka

Montaż kominków Grodzisk Mazowiecki

Montaż kominków jest zwieńczeniem prac związanych z decyzją o posiadaniu takiej instalacji we własnym domu. Odpowiednio przeprowadzony, zapewnia komfort korzystania z uroków kominka każdego dnia, a także bezpieczeństwo domowników. Poszczególne elementy i systemy wymagają profesjonalnego zamocowania i podłączenia, dlatego wszystkie działania należy przeprowadzać rozważnie, z dbałością o szczegóły.

 

Dbamy o wszystko, co istotne podczas montażu kominków


Widoczny z zewnątrz wkład kominkowy jest jednym z licznych elementów, wchodzących w skład całego systemu. Podczas montażu kominków znaczną część tego systemu ukrywa się pod specjalną zabudową, ponieważ są to głównie poszczególne przewody, które wizualnie zaburzałyby estetykę kominka. Niemniej jednak ta część instalacji kominkowej ma odpowiednie znaczenie.

Bez względu na rodzaj kominka oraz materiał wykonania wkładu, należy zapewnić odpowiednie warunki do prawidłowego funkcjonowania całej konstrukcji. W związku z tym na potrzeby prac:
  • montujemy przewód wentylacyjny – jest on niezbędny, aby doprowadzać z zewnątrz powietrze, które ulegnie spalaniu, bez znacznego zmniejszania ilości tlenu w danym pomieszczeniu,
  • murujemy podstawę kominka – aby zapobiec przegrzaniu i zniszczeniu posadzki, przygotowujemy odpowiednią podbudowę pod instalację wkładu. Może to być beton komórkowy wygładzony gipsem,
  • ustawiamy wkład – na przykład wkład na specjalnych nóżkach lub z płaską podstawą w zależności od danego modelu,
  • izolujemy ścianę i sufit – izolacja termiczna nie dopuszcza do sytuacji, w której nadmierna temperatura podczas palenia w kominku wpływałaby negatywnie na te powierzchnie. Odpowiednio zabezpieczone ściany oraz sufit nie ulegną wypaczeniom,
  • łączymy wkład z kominem – w celu zapewnienia wspomnianej prawidłowej wymiany powietrza, powstałego w procesie spalania. Dbamy także o szczelność tego połączenia, aby zachować zasady bezpieczeństwa,


i wykonujemy szereg pozostałych działań, które mają na celu prawidłowe funkcjonowanie kominka w przyszłości.Nasze prace montażowe są prowadzone ściśle według zaleceń producenta, w których to zaleceniach są dokładnie określone wytyczne dla każdego wkładu kominkowego.

 

Montaż kominków wolnostojących


Podczas montażu kominków wolnostojących, zwanych także piecami /nazwa potoczna: koza/ również istotna jest bliskość przewodu kominowego, dlatego wybierając miejsce na takim kominek w danym pomieszczeniu, należy zwrócić uwagę, czy komin jest odpowiednio usytuowany. Odpowiednie podłączenie specjalnej rury do komina, uszczelnienie jej i zaizolowanie, są podstawą bezpiecznego odprowadzania spalin.

Możemy zastosować także system rozprowadzający ciepłe powietrze – wtedy kominek stanie się źródłem ciepła w większej liczbie pomieszczeń. Przewody ciepłownicze zostaną umieszczone nad płaszczyzną sufitu, dlatego nie zaburzą estetyki wnętrz.

 

Wybierz solidny montaż kominków w Grodzisku Mazowieckim

 

Ze względu na lokalizację firmy oferujemy montaż kominków w Grodzisku Mazowieckim i okolicach, natomiast inne lokalizacje uzgadniamy podczas indywidualnych rozmów. Poprzez niewygórowane ceny drewna i dostępność surowca, ogrzewanie domu kominkiem jest nieustannie popularne, natomiast aby w pełni korzystać z efektywności ognia w kominku, warto powierzyć prace montażowe profesjonalistom.