Formularz kontaktowy:

 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Wpisz tekst z obrazka

Kominki Grodzisk Mazowiecki

Niepowtarzalny klimat pomieszczeń z kominkami, to jeden z licznych powodów, dla których warto zdecydować się na kominek we własnym domu. Odpowiednio funkcjonalny, pozwoli nie tylko efektownie odmienić wnętrze, ale też wspomagać ogrzewanie. Nowoczesne systemy są niekłopotliwe w obsłudze i czyszczeniu, a wysokiej klasy materiały, z których zostały wykonane, zapewniają długą trwałość.

 

Jakie kominki możemy zaproponować naszym Klientom?


Uwzględniając indywidualne preferencje, proponujemy kilka rodzajów kominków, które można podzielić ze względu na wygląd lub funkcjonalność. W każdym przypadku będzie to system od sprawdzonego producenta, objęty gwarancją. Niezależność od zewnętrznych dostaw paliwa sprawia, że awaria sieci elektrycznej lub gazowniczej pozostanie bez wpływu na działanie ogrzewania w Twoim domu.

Ze względu na na surowce zastosowane podczas tworzenia kominków oraz ich działanie, oferujemy:
  • wkłady powietrzne żeliwne – wkład paleniska zbudowany jest z wysokowęglowego stopu żelaza z węglem. Żeliwne płyty dobrze akumulują ciepło, dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowych układów, regulujących pracę kominka. Dodatkowe zalety wkładów żeliwnych to:
    • wygląd współgrający z klasycznymi wnętrzami, natomiast w wersji bezramowej – także z nowoczesnymi,
    • ścianki odpowiedniej grubości, które pozwalają na długo utrzymać żar już po wygaśnięciu płomienia,
  • wkłady powietrzne stalowe – nowoczesne wkłady wysokiej jakości, których sprawność może wynosić około 80%, czyli straty ciepła nie przekraczają 20%. W takich kominkach do dodatkowych zalet zaliczyć można:
    • wyłożenie paleniska materiałami, które przejmują obciążenia wynikające z wysokiej temperatury spalania,
    • obniżone dno paleniska, co zapobiega wypadaniu żaru i popiołu, gdy drzwiczki komory spalania są otwarte.

We wszystkich powyższych kategoriach proponujemy wybór kominków z szybą prostą, pryzmatyczną lub panoramiczną i kilka innych wariantów. Sprawia to, że odpowiedni wkład kominkowy można wybrać również ze względu na widoczne detale.

 

Montaż kominków w Grodzisku Mazowieckim z KMT Kominki


W ramach naszych usług, poza profesjonalnym doradztwem i pomocą w doborze modelu, zapewniamy także montaż kominków na terenie Grodziska Mazowieckiego i okolic. Wszechstronna obsługa danej realizacji sprawia, że możemy odpowiednio dobrać sam kominek, zadbać o bezawaryjną instalację oraz przygotować zabudowę. Takie działania sprawiają, że wybrany kominek spełnia swoje zadanie, jest bezpieczny oraz funkcjonalny.

Podczas prac montażowych nasi specjaliści dbają o odpowiednie parametry przewodu kominowego, solidne osadzenie paleniska oraz sprawdzenie, czy będzie zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza między pomieszczeniami. Solidna konstrukcja kominków sprawia, że nie dochodzi do rozszczelnień, dlatego cały montaż zakończony jest oddaniem gotowej, sprawnej instalacji, która z powodzeniem pełnić będzie funkcję dekoracyjną i grzewczą.